18 grudnia 2010
Wernisaż prac plastycznych w Muzeum Archidiecezjalnym w Krakowie.


W tym roku uczniowie, nauczyciele i rodzice uczestniczyli już VI raz w otwarciu wernisażu prac plastycznych wykonanych na konkurs Historia i dzień dzisiejszy parafii i miejscowości karpackich przez ks. kardynała Stanisława Dziwisza.

Bór i Kraków - wspólne kolędowanie
18 grudnia ubiegłego roku Szkoła Podstawowa w Borze gościła w progach Muzeum Archidiecezjalnego im. Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie na otwarciu wystawy "Szopki oraz wystawa prac plastycznych dzieci z terenu Podhala".
Podobnie jak we wcześniejszych latach uroczystego otwarcia wystawy dokonał J.E. Kardynał Stanisław Dziwisz Metropolita Krakowski w obecności: dyrektora muzeum ks. dra Andrzeja Józefa Nowobilskiego, księży infułatów, Wójta Gminy Szaflary Stanisława Ślimaka, proboszcza parafii pw św. Andrzeja Apostoła w Szaflarach Andrzeja Kamińskiego, dyrektora Szkoły Podstawowej w Borze Jana Gacka, nauczycieli: Haliny Gacek, Anny Kalata, Wioletty Luberda, Doroty Sikoń, siostry Renaty Janeczko, uczniów z Boru i scholi ze Szaflar z siostrą Karoliną Dziadczyk oraz zebranych gości.
Wizyta w Muzeum jest zawsze tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, dlatego tradycyjnie wszyscy mogli posłuchać śpiewu kolęd i pastorałek góralskich w pięknym wykonaniu naszych uczniów i chóru parafialnego z Szaflar, którym przygrywała muzyka Wachów z Ostrowska.
Wzorem lat ubiegłych zwiedzający wystawę, podziwiali prace plastyczne konkursu "Historia i dzień dzisiejszy parafii i miejscowości karpackich - Tradycje bożonarodzeniowe mojej miejscowości" edycja 2010 organizowanego przez naszą szkołę.
Jak co roku specjalnie na tę okoliczność zostały przyrządzone potrawy regionalne. Słodkości przygotowane pod czujnym okiem pani Katarzyny Łaś i moskole upieczone tradycyjnie przez uczniów kl.VI pod opieką pani Małgorzaty Gacek. Dowiezieniem i rozłożeniem na stołach tych pyszności zajęli się: Leszek Sikoń, Anna Kalata i Maria Kustwan.
Niepowtarzalna atmosfera, jaka towarzyszy nam podczas każdego spotkania z ks. kard. Stanisławem Dziwiszem sprawia, że z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę w Muzeum, która niemal wpisana jest w szkolny kalendarz imprez przygotowywanych przez nauczycieli i wychowanków naszej szkoły. Natomiast dziś zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszej wizyty w Krakowie na stronie www.szkolabor.org

Tekst: Wioletta LuberdaZdjęcia: Halina Gacek