jasełka
Rozmiar: 18210 bajtów

Jasełka 2004

Już od września w naszej szkole rozpoczęły się przygotowania do drugiej edycji "Historia i dzień dzisiejszy parafi i Gminy Szaflary" Zostały rozesłane regulaminy i temat konkursu plastycznego pt. "Tradycje i zwyczje twojej miejscowości". Informacje na temat konkursu ukazały się na stronie internetowej Powiatu Nowotarskiego, a także w "Tygodniku Podhalańskim". Naszym konkursem zainteresował się Tygodnik Katolicki "Niedziela" i Miesięcznik Nauczycieli i Wychowawców Katolickich "Wychowawca", którzy także przyjęli patronat medialny . Oprócz "Niedzieli" i "Wychowawcy" patronat medialny objęli Nowotarska Telewizja Kablowa, "Tygodnik Podhalański", Radio "Alex"

Dla wszystkich uczestników konkursu, zaproszonych gości, wszyscy uczniowie naszej szkoły wystawili Jasełka. Za scenariusz odpowiedzialna była Pani Halina Gacek, która już od początka roku szkolnego rozpoczęła przygotowania, do występu.Pani Wiolleta Luberda przygotowywała uczniów klasy I, a także występ zespołu góralskiego "Mali Borzanie" w występie brały także udział przedszkolaki pod czujnym okiem Pani Anny Szewczyk. Dekorację i stroję dla aktorów przygotowywała Pani Małgorzata Gacek wraz z Panią Dorotą Sikoń i uczniami. Za oprawę muzyczną odpowiedzialna była Pani Małgorzata Krupa. Największe wrażenie na zaproszonych gościach, wywołał nasz najmniejszy aktor. Był nim 5 miesięczna Marzenka Kalata, która wcieliła się w rolę małego Chrystusa. Zaskoczeniem była także zagroda, w której były żywe owvce i króliki.

Jezus - Marzenka Kalata
Maryja- Aneta Bafia kl.III