23 kwietnia 2009
"Jak powstaje len" - prezentacja uczniów kl. VI uczniom kl. I


Sprawozdanie z prezentacji o lnie.
Pewnego dnia razem z panią postanowiliśmy zaprezentować klasie pierwszej prezentację na temat „Jak powstaje len”.
Zaczęliśmy się do tego przygotowywać po feriach zimowych. Razem z wychowawczynią ułożyliśmy scenariusz. Wszyscy mieli jakieś role: Patryk Furczoń zrobił prezentację multimedialną, Kamil Gacek rozdawał nasiona lnu, Małgorzata Bagfia pokazywała „rafackę”, a Andrzej Kustwan „trojackę” i „sceci”, Andrzej Handel pokazywał „motowidło” i mówił, do czego służy, a Wiola Rusnak „wrzeciono” i mówiła o torebkach nasiennych. Reszta klasy, czyli Marcin Król, Ewelina Gąsior i Anna Niemiec mówili, co robiło się po kolei z lnem. Ewa Bryja była narratorem.
Mieliśmy się nauczyć swoich ról na pamięć. Ćwiczyliśmy we wtorki na każdym wychowaniu regionalnym.
Pani Małgorzata Gacek zaprosiła pierwszą klasę z wychowawczynią oraz pana dyrektora na naszą prezentację. Prezentacja odbyła się 23 kwietnia 2009 roku o godzinie 10.50. Ewa Bryja powitała pana dyrektora i panią Dominikę Schlegel Żółtek wychowawczynię klasy pierwszej. Później przedstawiliśmy im naszą prezentację i pozwoliliśmy popracować na urządzeniach. Na zakończenie nasza wychowawczyni podsumowała tę prezentację, a potem Patryk Furczoń zaprezentował prezentację multimedialną Kingi Gąsior.
Na końcu naszego spotkania podziękowaliśmy dzieciom z klasy pierwszej, że uważnie słuchali.
Bardzo mi się podobała ta prezentacja. Dzięki niej dowiedzieliśmy się i nauczyliśmy się jak robiło się len i jakie służyły do tego urządzenia.
Ewelina Gąsior klasa VI

Zdjęcia: Dominika Schlegel - Żółtek