7 stycznia 2020 r

Razem na święta

Podczas Świąt Bożego Narodzenia nasze przedszkolaki z grupy 3/4-latków udały się do swoich sąsiadów z kartkami świątecznymi. Wykonały je wcześniej bardzo starannie oraz samodzielnie w przedszkolu podczas zajęć. Owe działanie miało na celu kształtowanie u dzieci empatii, która w obecnych czasach jest nam bardzo potrzebna. Biorąc udział w akcji "Razem na święta" mogliśmy odwiedzić naszych dawno niewidzianych sąsiadów, sprawiając im tym przyjemność i wywołując uśmiech na ich twarzach. Jak się okazuje nasi sąsiedzi, to również nasza rodzina: dziadkowie, kuzynostwo oraz wujki z ciociami.

Warto pielęgnować ten staropolski zwyczaj i mimo obostrzeń zaglądać od czasu do czasu do sąsiada, którego już dawno nie odwiedzaliśmy, a w szczególności, jeśli są to osoby starsze. Zajmuje to chwilę, a powoduje mnóstwo radości i wypełnia pustkę samotności. Okres Świąt Bożego Narodzenia jest do tego najlepszą okazją.

Nasi najmłodsi wychowankowie wykonali również książkę z "Serdecznymi karteczkami" dla seniorów z Domu Pomocy Społecznej "Smrek" w Zaskalu, od których to otrzymaliśmy zdjęcia przedstawiające naszą inicjatywę w ramach akcji "Razem na Święta". Dostaliśmy informację zwrotną, iż tym drobiazgiem sprawiliśmy rezydentom ogromną radość.

Relacja: Justyna Kurnat

Zdjęcia: Justyna Kurnat