26 kwietnia 2021 r

Popisz się talentem 2021

Piąta edycja największego polskiego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych!

Trzy uczennice naszej szkoły: Amelia Jarząbek kl.6, Julia Wilczek kl.7 i Martyna Luberda kl.7 wzięły udział w piątej, jubileuszowej edycji największego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych. Tegoroczna tematyka konkursu związana była z podróżą do przyszłości, świata za 100 lat. Jest ku temu świetna okazja - rok 2021 został ogłoszony rokiem Stanisława Lema, znanego w Polsce i na całym świecie twórcy opowiadań z gatunku science fiction (fantastyki naukowej). Lem nie tylko odważnie patrzył w przyszłość, ale też trafnie analizował i przewidywał to, co może się ludzkości przytrafić. Opowiadania autora "Bajek robotów" do dziś zaskakują wnikliwością i celnością. Warto więc spróbować pójść w jego ślady. Autorkom gratulujemy pomysłowości, odwagi oraz wyobraźni w kreowaniu świata przyszłości. Trzymamy kciuki za młode adeptki literatury i czekamy na wyniki konkursu (25 maja 2021r.).

Relacja: Dominika Sięka Guzda