25 listopada 2020 r

"Serdeczne karteczki" dla Pani Kucharki

Dzień 25 listopada był dla dzieci kolejną okazją do bliższego poznania ważnego zawodu - kucharza. Na początku dnia, każde z dzieci otrzymało od wychowawcy czapkę kucharską na głowę, dzięki czemu w mgnieniu oka wszyscy zamienili się na ten dzień w kucharzy.

Podczas zajęć połączyliśmy się online z Panią Kucharką, która krótko opowiedziała nam o swojej specjalizacji oraz pokazała strój jaki zakłada do pracy. Następnie dzieci zaśpiewały dla niej piosenkę i pożegnały się.

Kolejnym etapem było stworzenie "Serdecznych karteczek", za co dzieci chętnie zabrały się do pracy. Każdy wybrał sobie swoją kolorowankę, związaną tematycznie z zawodem kucharza, pokolorował ją, wyciął, przykleił na kolorową kartkę, a na koniec podpisał ją. Po stworzeniu książeczki pani Justyna zapakowała ją i obiecała dostarczyć do naszego gościa, wraz z podziękowaniami od przedszkolaków.

Do końca dnia dzieci wcielały się w rolę kucharzy podczas zabaw swobodnych.

Relacja: Justyna Kurnat

Zdjęcia: Justyna Kurnat