08 marca 2021 r

Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn

Pierwszy Dzień Kobiet obchodzony był w 1909 w Nowym Jorku. Jest to nie tylko święto wszystkich Pań ale też dzień, w którym dorośli rozmawiają o równych prawach kobiet i mężczyzn. Święto Kobiet corocznie obchodzone jest od 1910 roku i jest obecnie oficjalnym świętem w Albanii, Algierii, Armenii, Azerbejdżanie, Białorusi, Bośni i Hercegowinie, Brazylii, Bułgarii, Burkina Faso, Kamerunie, Chinach, Kubie, Laosie, Kazachstanie, Kirgistanie, Macedonii, Mołdawii, Mongolii, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Rosji, Serbii, Tadżykistanie, Ukrainie, Uzbekistanie, Wietnamie, Włoszech i Zambii. W Polsce nie istnieje tradycja oficjalnego obchodzenia Dnia Mężczyzn, prowadzone są jednak próby jego wdrożenia, a proponowana data to 10 marca.

Z tej okazji uczniowie z Naszej Szkoły składają sobie wzajemnie życzenia:
Z okazji Waszego Święta Panowie, życzę wam dużo uśmiechu, samych dobrych stopni zdobywanych w szkole oraz aby wasze nawet te najmniejsze marzenia się spełniały.
Natasza, klasa 6

Z okazji dnia Kobiet, życzę Ci dużo zdrowia w szczególności. Niech uśmiech na twojej twarzy zawsze gości, a życie nie sprawia trudności i przykrości.
Kuba, klasa 7

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet.
Krzysiek, klasa 8

Drogi chłopaku!
Z okazji dnia mężczyzn życzę Ci dużo szczęścia, fajnego auta w przyszłości, dużo miłości abyś miał kochana rodzinę??
Martyna, klasa 6

Z okazji Dnia Kobiet życzę wszystkim paniom nauczycielkom i koleżankom zdrowia, szczęścia, pomyślności i spełnienia wszystkich marzeń.
Staszek, klasa 4

Z okazji Dnia Chłopaka życzę wam: Gwiazdki z nieba, kasy ile wam potrzeba, wytrwałości, dobrych wyników w nauce. Zawsze miłości, spełnienia marzeń i niezapomnianych wrażeń.
Gabrysia, klasa 7

Czy dostajesz szóstki w szkole?
Czy zarywasz znów "Nikole"?
Czy rujnujesz klocki LEGO?
Ja ci życzę mój kolego,
Wszystkiego o czym każdy marzy
I aby uśmiech na stałe zagościł na Twej twarzy.
Julka, klasa 7

Z okazji Dnia Chłopaków życzę wam:
Gwiazdki z nieba, kasy ile potrzeba, samych radości, zawsze miłości, spełnienia marzeń i niezapomnianych wrażeń.
Patrycja, klasa 8

Z okazji dnia mężczyzn chciałabym złożyć wszystkim Panom bardzo dużo szczęścia , uśmiechu na twarzy , zdrówka i żebyście zawsze starali się być dżentelmenami.
Magda, klasa 4

Wszystkiego najlepszego kobietom! Zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń i rozumu.
Artur, klasa 8

Drodzy mężczyźni!
Z okazji waszego dnia i święta życzymy wam wszystkiego co najlepsze, dużo zdrowia szczęścia, szczerości do kobiet, i tego czego sobie wymarzycie. Zwracamy się także do panów nauczycieli żeby ich uczniowie mieli więcej oleju w głowie. Pozdrawiamy jeszcze raz życzymy zdrowia.
Asia, klasa 4

Wszystkiego najlepszego z okazji dnia kobiet życzę dużo miłości i słodkości!!
Adrian, klasa 7

Z okazji Dnia Kobiet życzę wszystkim Paniom nauczycielkom, woźnym, koleżankom oraz wszystkim kobietom zdrowia, szczęścia, pomyślności i spełnienia marzeń.
Wiktor, klasa 4

Z okazji Dnia Kobiet życzę wszystkim uczennicom Szkoły Podstawowej w Borze zdrowia, szczęścia, dobrych wyników w nauce i czego pragniecie, aby się spełniło.
Piotrek, klasa 8

Zdrowia szczęścia żebyśmy Was tak nie denerwowali bo od nerwów się brzydnie i dobrych ocen.
Kuba, klasa 7