8 stycznia 2021 r

Kiermasz pierniczkowy

W czwartą niedzielę adwentu tj. 20 grudnia 2020 roku dzieci z Ogniska Misyjnego działającego w naszej Szkole przeprowadziły " Kiermasz pierniczkowy" na rzecz misji. Dzieci przygotowały pierniczki w domach, a następnie przyniosły je na kiermasz pod Kościół. Jak co roku mieszkańcy Boru pięknie odpowiedzieli na tą akcję i pierniczki zostały bardzo szybko rozprowadzone. Zebrana kwota 620 zł została wysłana do Namibii, aby opłacić roczną naukę i pobyt w internacie jednego dziecka. Naszą podopieczną w tym roku jest 12 letnia dziewczynka Siboleli Lydia , która przyjechała z Angoli do Namibii aby podjąć naukę w szkole podstawowej , a jej sytuacja materialna była bardzo trudna. Rok szkolny w Afryce rozpoczyna się od 7 stycznia dlatego cieszymy się , że mogliśmy w ten sposób komuś pomóc. Wszystkim zaangażowanym w tą akcję serdecznie dziękujemy.

Relacja: s. Renata Janeczko

Zdjęcia: s. Renata Janeczko