13 listopada 2020 r

"Serdeczna karteczka"

W ramach realizacji projektu "Serdeczna karteczka" w oddziale przedszkolnym 3/4-latków w ubiegły piątek, tj. 13 listopada odwiedziła naszą grupę Pani pielęgniarka. Na co dzień pracuje ona w Ośrodku Zdrowia w Szaflarach oraz sprawuje opiekę zdrowotną nad dziećmi z naszej szkoły. Dlatego podczas wizyty dzieci czuły się bardzo swobodnie i zadawały Pani Renacie pytania, na które chętnie odpowiadała.

Na początku gość zaprosił wszystkie dzieci do koła, aby posłuchały o tym, czym zajmuje się pielęgniarka, gdzie pracuje oraz jaka powinna to być osoba. Następnie Pani Renata zaprosiła dzieci do stolika, aby pokazać im przyniesione przez siebie przedmioty, które wykorzystuje w swojej pracy. Było ich naprawdę mnóstwo. Pielęgniarka wzbudziła pełne zainteresowanie wśród przedszkolaków. Pokazała jak należy bandażować rękę w razie skręcenia, jak należy prawidłowo zaaplikować plaster oraz przedstawiła etapy wykonywania zastrzyków. Każdy maluch otrzymał od naszego gościa strzykawkę. Na dokładkę Pani Renata podarowała nam wszystkie te drobiazgi, które do nas przyniosła, mnóstwo naklejek oraz najważniejsze - cukierki i batoniki w mega pakach.

Na zakończenie spotkania dzieci odśpiewały piosenkę, którą nauczyły się specjalnie na tą okazję oraz wręczyły pielęgniarce własnoręcznie wykonaną książkę z serdecznymi karteczkami. Bardzo dziękujemy Pani Renacie za poświęcony nam czas, przygotowanie oraz słodycze.

Relacja: Justyna Kurnat

Zdjęcia: Justyna Kurnat