6 stycznia 2021 r

Jasełka 2021

6 stycznia 2021 w naszej Kaplicy po Mszy świętej z okazji Uroczystości Trzech Króli zostały wystawione jasełka pt."Muzyka Bożego Narodzenia". Jasełka przygotowała Grupa Teatralna z Szaflar oraz dzieci i absolwenci naszej Szkoły w Borze. Treścią jasełek było przypomnienie, że dar złożony Bogu choćby jego wartość była niewielka, może stać się źródłem szczęścia dla wielu osób.

Relacja: s. Renata Janeczko

Okres Bożego Narodzenia nie byłby pełny gdyby nie wystawiano Jasełek. Napisano już setki scenariuszy, do tego przedstawienia. Wplatano w nie przeróżne treści. Wszystko jednak koncentrowało się wokół żłóbka (jaseł) małego Jezusa.

6 stycznia 2021 w Kaplicy w Borze po Mszy świętej z okazji Uroczystości Trzech Króli zostały wystawione Jasełka pt. "Muzyka Bożego Narodzenia". Treścią przedstawienia było przesłanie, że dar złożony Bogu choćby jego wartość była niewielka, może stać się źródłem szczęścia dla wielu osób.

Wspaniała muzyka płynąca z niezwykłego fletu w kolejnych aktach Jasełek, pobudzała ludzi (a także zwierzęta) wielu epok do zaniechania złości i czynienia zła między sobą, a otwarcie się na miłość i czynienie dobra.

Jasełka przygotowała Grupa Teatralna "NaMaxa", która gromadzi dzieci i młodzież z Szaflar oraz dzieci i absolwentów Szkoły Podstawowej w Borze. Przedstawienie wyreżyserowała s. Renata Janeczko. Trud, jaki podjęła w tym czasie wielu ograniczeń zaowocował wspaniałym spektaklem. Aktorzy wcielili się w swoje role, pokazując niezwykły talent aktorski. Gratulujemy i życzymy sukcesów.

Relacja: Małgorzata Gacek

Zdjęcia: s. Renata Janeczko