20 maja 2021 r

"GÓRALSKIE CYTANIE"

20 maja uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Borze wzięli udział w szkolnym etapie Konkursu Czytelniczo-Plastycznego "GÓRALSKIE CYTANIE" Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej Podhala, Orawy, Spisza, Ziemi Zagórzańskiej organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Św. Jana Bosko w Czarnym Dunajcu przy współpracy z Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Celem tego konkursu było przede wszystkim kultywowanie gwary podhalańskiej oraz rozbudzanie wyobraźni i ekspresji plastycznej dzieci inspirowane literaturą regionalną,

Pierwszoklasiści po wysłuchaniu tekstów z "Góralskiej czytanki" - Jana Gutta Mostowego "Misiocek - rybocek", "Misiocek i lody", "Toblicka i długopis" przygotowali piękne prace plastyczne ilustrujące wybrane przez nich opowiadanie.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się trzy obrazki wykonane przez: Darię Majdanik, Martę Majdanik i Karolinę Mąka.

14 czerwca na stronie kuratoryjnej ukazały się wyniki i wśród laureatów jest nasza uczennica- Daria Majdanik, która zdobyła wyróżnienie.

Bardzo się cieszymy z tego osiągnięcia i gratulujemy autorce nagrodzonej pracy.

Relacja: Wioletta Luberda

Zdjęcia: Wioletta Lubera