10 listopada 2020 r

"Dzień Małego Patrioty"

We wtorek 10.11.2020r. w Oddziale Przedszkolnym 5,6 latków odbył się "Dzień Małego Patrioty". Wszystkie dzieci w tym dniu przyszły ubrane na galowo. Białe koszulki udekorowane zostały kotylionami w barwach narodowych biało - czerwonych. Salę udekorowano flagami Polski.

Cały dzień przeplatany był tematyką patriotyczną. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały film przypominający polskie symbole narodowe: hymn, godło i flagę oraz wiersz, "Kto ty jesteś", Władysława Bełzy. Towarzyszył im śpiew patriotycznych piosenek pt. "Jesteśmy Polką i Polakiem" oraz "Co to jest Niepodległość".

Dokładnie o 11.11 wspólnie odśpiewały 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego" łącząc się ze szkołami w całej Polsce w ramach akcji "Szkoła do Hymnu".

Relacja: Anna Kalata

Zdjęcia: Anna Kalata