10 listopada 2020 r

"Dzień Małego Patrioty"

Dzień przed ważnym dla wszystkich Polaków dniem - 11 listopada, w oddziale przedszkolnym 3/4 latków Szkoły Podstawowej w Borze został zorganizowany Dzień Małego Patrioty. Z tej okazji dzieci przyszły do szkoły w strojach galowych, a dodatkowo zostały przystrojone przez wychowawcę biało-czerwonymi dodatkami, aby spotęgować ważność tego dnia. Całe zajęcia zostały utrzymane w tematyce patriotycznej. Jak przystało na prawdziwych Polaków, dzieci wykonały samodzielnie kotyliony, które zostały przyczepione na ich prawej piersi.

Punktualnie o godzinie 11: 11 dzieci odśpiewały cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego" łącząc się za pomocą Teams'a z klasą III. Na koniec każdy z wychowanków odcisnął swoje dłonie na Mapie Polski i tak powstała nasza oryginalna flaga. W ten sposób uczciliśmy 102. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów.

Relacja: Justyna Kurnat

Zdjęcia: Justyna Kurnat