maj - października 2020 r

"Dzień Papieski"

W tym roku 18 maja przeżywaliśmy 100-rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Z powodu zdalnego nauczania obchody tej ważnej dla wszystkich Polaków rocznicy zostały przeniesione na październik. Nasze obchody zaczęły się od przygotowania i wysłania prac plastycznych na XXVII Festiwal Papieski pt."Totus Tuus". Konkurs ten zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Naszą szkołę reprezentowało siedem prac uczniów z klas od I do VI. Ponieważ w tym roku wysyłamy tylko zdjęcia prac, najlepsze prace zostały wyeksponowane na gazetce okolicznościowej i można je podziwiać na korytarzu szkolnym. Uczniowie w klasach od I do VIII mieli przeprowadzoną katechezę na temat znaczenia hasła "Totus Tuus" w życiu Świętego. Dzieci starsze dodatkowo obejrzały film biograficzny przygotowany z racji tej wyjątkowej rocznicy pt. "Karol Wojtyła - nasz papież" - 100 lecie urodzin Jana Pawła II. Nauczyły się też nowej pieśni poświęconej osobie świętego Papieża pt: " Nie zastąpi Ciebie nikt", a jako podsumowanie napisały Quiz o św. Janie Pawle II. Z każdej klasy została nagrodzona jedna osoba, która uzyskała największą ilość punktów. Nagrody ufundował ks. Proboszcz. Dziękuję dzieciom za zaangażowanie i gratuluję wiedzy.

Zdjęcia: s. Renata Janeczko