28 września 2020 r

Dzień dyni i koloru pomarańczowego

W dniu 28 września w oddziale przedszkolnym 3/4-latków świętowano nadejście jesieni poprzez zorganizowanie Dnia Dyni i Koloru Pomarańczowego. Dzieci tego dnia pojawiły się w przedszkolu ubrane na pomarańczowo lub w barwach jesieni. Pani Justyna dodatkowo ozdobiła głowy lub ręce każdego dziecka pomarańczowymi opaskami, bransoletkami lub ozdobami wykonanymi z bibuły. Wychowankowie podczas zajęć mieli możliwość: doświadczyć eksperymentu powstawania koloru pomarańczowego, poprzez zmieszanie ze sobą dwóch innych kolorów farb; doskonalić swoje umiejętności matematyczne w zabawie; doświadczyć rywalizacji w zajęciach ruchowych z przeszkodami; zobaczyć i poznać fakturę oraz kolorystykę dyni i jabłka;rozwijać umiejętności plastyczne i techniczne, jak również nauczyć się wesołej piosenki "Dynia".

Relacja: Justyna Kurnat

Zdjęcia: Justyna Kurnat