05 marca 2021 r

Dzień Dinozaura

W dniu 5 marca w młodszym oddziale przedszkolnym obchodzony został Dzień Dinozaura. Sala 3/4-latków zamieniła się Jurajski Park, a dzieci przybyły do szkoły ubrane na zielono/brązowo lub w stroje, na których występowały wizerunki dinozaurów. Był to szczególny dzień dla naszych wychowanków, ponieważ grupa nosi nazwę DINGOzaury. Można, więc powiedzieć, że były obchodzone jej urodziny. Na dzieci czekały różne wyzwania dostosowane do ich wieku: szukały par dwóch takich samych dinozaurów, układały w odpowiedniej kolejności oraz opowiadały historyjkę obrazkową związaną z tematem, jak również formowały szkielety dinozaurów na ich cieniach z różnych kości. Następnie wykonały pracę plastyczną "Mały dinozaur w skorupce" oraz szalały do końca dnia w Jurajskim Parku.

Relacja: Justyna Haber

Zdjęcia: Justyna Haber