10 września 2019

WYCIECZKA DO KRAKOWA

W dniu 10 września 2019 r. uczniowie klas V-VIII naszej szkoły oraz SP z Maruszyny Górnej brali udział w wycieczce do Krakowa organizowanej przez Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach. Po przyjeździe do miasta udaliśmy się do budynku AGH, gdzie zorganizowane zostały warsztaty ekologiczne. Jeden z wykładowców uczelni przedstawił uczniom kilkanaście doświadczeń i eksperymentów z użyciem powietrza. Uczniowie z ciekawością i zainteresowaniem obserwowali, brali również czynny udział w pokazach. Po ponad dwugodzinnej lekcji fizyki, wyruszyliśmy spacerkiem w kierunku Krakowskiego Rynku. Na miejscu uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i wraz z opiekunami udali się na obiad. Po pysznym posiłku, kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Muzeum w Podziemiach Rynku. Około godziny 16 -tej udaliśmy się do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Relacja: Monika Mroszczak Gąsior

Zdjęcia: Monika Mroszczak Gąsior