06 września 2019 r

Narodowe czytanie

6 września nasza szkoła, po raz kolejny, wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie organizowanej przez Prezydenta RP.

Oddział przedszkolny oraz uczniowie kl. II-VIII wraz z nauczycielami zebrali się na korytarzu w Szkole Podstawowej w Borze, gdzie wcześniej została przygotowana okolicznościowa dekoracja poświęcona polskim nowelom.

Najpierw dzieci z kl. V pod opieką pani Dominiki Sięka - Guzda przeczytały cały tekst noweli "Katarynka" napisanej przez Bolesława Prusa . Następnie bibliotekarka przedstawiła prezentację o tym, jak działa i brzmi instrument o nazwie katarynka. Na zakończenie wszyscy, dzięki krótkiemu filmowi, mogli "przenieść się" do roku 1880, kiedy to autor tworzył swoje dzieło.

Relacja: Wioletta Luberda

Zdjęcia: Monika Szado