październik 2018

Uzdolnieni Borzanie

Od października w naszej szkole raz w tygodniu odbywają się warsztaty plastyczne dla osób chcących rozwijać pasje plastyczne. Zajęcia dostosowane są do wieku i możliwości uczestników. Grupa młodsza składająca się z uczniów klas I-IV i grupa starsza dla uczniów klas V-VIII. Zajęcia prowadzone przez panią Dominikę Siękę -Guzdę nauczycielkę plastyki oraz przez panią Magdalenę Siękę-Kędzierską artystkę, malarkę i rzeźbiarkę. Podczas warsztatów uczestnicy poznają różne techniki plastyczne; malarstwo, rysunek, rzeźbę. Młodsze dzieciaki rozwijają wyobraźnię i ćwiczą sprawność manualną, wycinanie nożyczkami, lepienie w glinie i innych masach plastycznych. Malowanie i dobieranie kolorów, tworzenie faktury. Starsza grupa pod okiem artysty-plastyka zgłębia tajniki malarstwa, rysunku, rzeźby, grafiki.

Efekty naszej pracy można podziwiać w galerii.

Relacja: Dominika Sięka-Guzda

Zdjęcia: Dominika Sięka-Guzda