listopad 2018

PROGRAM EDUKACYJNY "TRZYMAJ FORMĘ"

Edukacja zdrowotna jest jednym z podstawowych i bardzo ważnych elementów nauczania i wychowania w naszej szkole, dlatego nasza szkoła realizuje program Szkoły Promującej zdrowie "Trzymaj formę". Zdrowie jest nieodłącznym warunkiem osiągnięć szkolnych i dobrej jakości życia, dlatego zorganizowaliśmy w listopadzie akcję pod hasłem "Dzień zdrowego śniadania". Celem akcji było: uświadomienie wpływu sposobu odżywiania na zdrowie i samopoczucie, zachęcanie do spożywania zdrowego drugiego śniadania, popularyzacja spożywania warzyw i owoców, popularyzacja mleka i przetworów mlecznych oraz zachęcanie do większej aktywności fizycznej. Uczniowie klas IV -VIII w ramach lekcji godzin wychowawczych uczestniczyli w pogadance na temat zasad prawidłowego odżywiania i wpływu ćwiczeń fizycznych na zdrowie, przygotowali również gazetki ścienne na temat co warto jeść a czego powinniśmy unikać. Następnie uczniowie przygotowali zdrowe drugie śniadanie - sałatki owocowe i kanapki, które wspólnie konsumowali.

Relacja: Monika Jędrol

Zdjęcia: Monika Jedrol