14 grudnia 2018

"O krzykliwym Skrzaciku i Magicznej Księdze"

"Przyjaźń to nie tylko wspaniały prezent,
lecz także ustawiczna praca"

Dnia 14 grudnia 2018 r. uczniowie z klas I - III obejrzeli wesołą bajkę, którą zaprezentowało dwoje aktorów Teatru dla Dzieci i Młodzieży Moralitet z Krakowa. Spektakl w przystępny dla dzieci sposób przedstawia  zagadania promujące przyjaźń a także czytelnictwo oraz problemy degradacji środowiska naturalnego.

Przyjaźń to możliwość liczenia na kogoś bez względu na okoliczności. Przyjaźń powinna być bezinteresowna, prawdziwa, serdeczna, szczera, wzajemna i odpowiedzialna. I takie właśnie wartości aktorzy  przekazali najmłodszym podczas swojego występu. Opowieść "O krzykliwym Skrzaciku i Magicznej Księdze" porusza także ważną kwestię rozbudzenia u dzieci zamiłowania do czytania książek. Zapewne zwiększy się Klub pożeraczy książek w naszej szkole dzięki temu przedstawieniu. W przedstawieniu poruszony został jednocześnie wątek konieczności podejmowania działań proekologicznych (segregacja śmieci) i problem degradacji środowiska naturalnego.

Uczniowie aktywnie  uczestniczyli  w przedstawieniu dzięki prowadzonemu dialogowi między aktorami a dziećmi.

Dziękujemy Pani Kierownik Gminnej Biblioteki w Szaflarach za zorganizowanie spotkania dzieci ze sztuką.

Relacja: Halina Gacek

Zdjęcia: Halina Gacek