19 listopada 2018

"Magiczne słowo"

W dniu 19 listopada gościliśmy w naszej szkole teatr lalek "Bajka" z Barcic koło Starego Sącza. Wszyscy uczniowie szkoły dzięki życzliwości wszystkich nauczycieli i całkowitym sfinansowaniu przez rodziców, obejrzeli przepiękny spektakl z cennymi radami pt. "Magiczne słowo" na podstawie opowiadania Zofii Prokofiewej pt. "Nie przeproszę".

Głównym przesłaniem płynącym z przedstawienia był problem wychowawczy. Dzieci dowiedziały się jak poradzić sobie z kłótnią w domu, jak naprawić popełnione błędy i o jakich najprostszych słowach należy pamiętać w relacjach międzyludzkich. Magiczne a zarazem najprostsze słowa dziękuję, proszę, przepraszam nic nie kosztują a działają cuda.

Na uwagę zasługują kolorowe dekoracje, profesjonalna oprawa muzyczna skomponowana do bajki a przede wszystkim duże oryginalne kukiełki. Po przedstawieniu dzieci mogły omówić treść i wyciągnąć wnioski z obejrzanego spektaklu.

Relacja: Halina Gacek

Zdjęcia: Halina Gacek