08 listopada 2018

Śniadanie daje moc

8 listopada wspólnie ze szkołami z całej Polski obchodziliśmy Dzień Śniadanie daje moc. Program edukacyjny "Śniadanie daje moc", kierowany jest do uczniów klas I-III. Powstał z myślą o tym, aby przekazać najmłodszym cenne informacje na temat prawidłowego żywienia w codziennym życiu, w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania uczniów według Instytutu Matki i Dziecka. A oto te na których skupiliśmy się w tym roku: Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem. Mleko, jogurty, sery to podpora mocnych kości. Zawsze myj ręce przed posiłkiem. Dobrą wodą gaś pragnienie. Ruch bez ograniczeń, słodycze z umiarem.

Dlatego też uczniowie klasy O, I i II przygotowali wspólnie śniadanie. Każdy z uczniów przyniósł do szkoły ulubione produkty do wykonania zdrowych i kolorowych kanapek. Nie zabrakło pomidorów, sałaty, ogórków, serków, wędliny. Każdy starał się jak mógł aby wykonać piękne i apetyczne kanapeczki, które w gronie kolegów smakowały wyśmienicie.

Bardzo dziękujemy rodzicom za wsparcie i zakupienie potrzebnych produktów do wykonania śniadania.

Relacja Halina Gacek

Zdjęcia: Halina Gacek, Wioletta Luberda, Anna Kalata