12 stycznia 2019
Wielkie pieczenie "moskoli"

Każdy góral wie, że "moskole" to najbardziej rozpoznawana potrawa regionu Podhala. Podaje się je na wszystkich ważnych imprezach. Nie zabrakło ich także na jasełkach dla mieszkańców wsi Bór, które miały miejsce 13 stycznia 2019r. w remizie OSP w Borze.

Uczniowie kl. V: Gabriela Gąsior, Jakub Kukulak, Martyna Luberda i Julia Wilczek pod opieką pani Małgorzaty Gacek i pani Wioletty Luberda przygotowywali "moskole" dzień wcześniej.

Swoje dokonania kulinarne rozpoczęli od zapoznania się z przepisem: trzeba wziąć trochę zmielonych ziemniaków (gruli), mniej więcej tyle samo mąki pszennej oraz gorącej wody do zarobienia i wszystko posolić. Z wyrobionego ciasta formuje się niewielkie placuszki i piecze się je na gorących blachach pieca kuchennego.

Po zapoznaniu się z przepisem i samodzielnym wykonaniu ciasta uczniowie mozolnie "klaskali" swoje placuszki. Później było już z górki - uformowane "moskole" upieczono, przy pieczeniu pomagała pani Maria Kustwan.

W niedzielę (13 stycznia) wszystkie 312 "moskoli" zniknęło ze stołów podczas imprezy, co jest dowodem na to, że nasi kucharze z klasy 5 są naprawdę dobrzy w swoim fachu.

Relacja: Wioletta Luberda

Zdjęcia: Dominika Sięka-Guzda