03 października 2018

Nietypowa lekcja polskiego

W dniu 3 października 2018r. uczniowie klasy siódmej naszej szkoły wzięli udział w nietypowej lekcji języka polskiego poświęconej lekturze Aleksandra Fredry pt. Zemsta. Każdy uczeń wylosował postać z lektury, w którą musiał się wcielić. Na lekcji odbył się sąd nad bohaterami Zemsty, należało jak najdokładniej zaprezentować bohatera oraz przedstawić jego punkt widzenia dotyczący sporu pomiędzy Maciejem Raptusiewiczem i Rejentem Milczkiem. Uczniowie korzystając z tekstu dramatu przygotowali prezentację posługując się cytatami i swoją wizją danego bohatera. Najpierw swoje zeznania złożyła Klara i Wacław ,dzieci oskarżonych. Klara w sposób dokładny i wnikliwy opowiedziała o sobie, o swojej miłości do Wacława oraz niezbyt poważnym traktowaniu Papkina. Następnie zeznania złożył Wacław, któremu sąd zarzucił niestałość uczuć i zbytnią uległość. Następną i chyba najbardziej wyczekiwaną postacią był Papkin, którego odegrał Damian R. Był to niezwykle emocjonujący, komiczny i pełen zwrotów akcji występ. Damian swoją opowieść zaczął od przedstawienia: " Jestem Papkin, Lew Północy…" Modulował głos i z wielką lekkością prezentował perypetie "dzielnego" rycerza. Swoje kwestie odegrał aktorsko. Pozostali członkowie oklaskiwali jego występ. Na zakończenie wszyscy uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Relacja: Dominika Sięka-Guzda