19 listopada 2018

Promocja Karcianej gry kulinarnej "Zaciorka"

Edukacyjna gra kulinarna „Zaciorka” została wydana przez Grupę Inicjatyw Lokalnych GIL jako projekt dofinansowany ze ¶rodków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska”.

Promocja tej gry miała miejsce dnia 19 listopada 2018 roku w Wiejskim Domu Kultury w Krempachach na Spiszu. Spotkanie nosiło nazwę „Prezentacje kulinarne Spisza i Podhala”.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele społeczno¶ci Bór i Krempach. Prezes Stowarzyszenia przywitał wszystkich i przedstawił krótko działalno¶ć Grupy Inicjatyw Lokalnych GIL, a zwłaszcza pracę nad projektem. Kierownik zespołu góralskiego „Mali Borzanie” zaprezentował prowadzony przez siebie zespół. Zebrani dowiedzieli się również o pracy Wiejskiego Domu Kultury w Krempachach, a zwłaszcza o działalno¶ci folklorystycznych zespołów „Mali tonecnicy” i „Zielony Jawor”. Autorka gry Pani Teresa ¦cisłowicz opowiedziała jak się w tę grę gra.

Gra „Zaciorka” składa się z kart, na których s± przepisy tradycyjnych potraw Spisza i Podhala, oraz karty z produktami potrzebnymi do „ugotowania” tych potraw. Gra ma charakter gry memo. Zebrane punkty w trakcie gry pozwalaj± wyłonić zwycięscę.

Następnie przyszła pora na występy. Najpierw zaprezentował się zespół „Mali Borzanie” ze scenkami dawnych zabaw dziecięcych, a potem wyst±pił zespół „Mali tonecnicy”. Oni pokazali z kolei zwyczaje zwi±zane z „Andrzejkami” i zatańczyli kilka charakterystycznych dla swojego regionu tańców.

Kulminacyjnym punktem spotkania były rozgrywki gry „Zaciorka”. Dzieci chętnie wzięły udział w zabawie. Egzemplarze gry karcianej, które otrzymały w trakcie spotkania z pewno¶ci± nie będ± zalegały na półkach.

Uczestnicy „Prezentacji kulinarnych Spisza i Podhala” mogli poczęstować się tradycyjnymi potrawami przygotowanymi przez gospodynie Spisza i Podhala.

Relacja: Małgorzata Gacek
Zdjęcia: Małgorzata Gacek