28 marca 2019

Dzień języków obcych

W dniu 28.03.2019r odbył się Dzień Języków Obcych w Szkole Podstawowej w Borze. Celem tej imprezy było uświadomienie uczniom jak wiele korzyści przynosi nauka języków obcych. Pierwszym zadaniem uczniów i nauczycieli było przystrojenie stanowisk na których mogli zaprezentować wylosowany kraj.

Dla urozmaicenia obchodów Dnia Języków w naszej szkole przygotowaliśmy program artystyczny w wykonaniu uczniów wszystkich klas. Program składał się z trzech części. W pierwszej części uczniowie klas młodszych pokazali swoje umiejętności recytatorskie, wokalno-taneczne oraz aktorskie. Doskonały występ młodych aktorów zapewnił wszystkim świetną zabawę.

W drugiej części klasy miały możliwość zaprezentowania swoich stoisk z pysznościami oraz ciekawostkami z różnych krajów. Ostatnia część programu obejmowała występ klasy 8 i 7 dotyczący tradycji i ciekawostek o Hiszpani, występ uczennicy klasy 5 oraz zespołu wzorowanego na Spice Girls!

Na koniec nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów organizowanych przez nauczycielkę języka angielskiego w klasach I, II "My favourite word" i klas IV, V "English around us". Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Cały program imprezy cieszył się dużym zainteresowaniem i wywołał sporo emocji wśród uczestników. Z pewnością był świetną formę relaksu z elementami zabawy i nauki.

Relacja: Monika Szado

Zdjęcia: Małgorzata Gacek