13 stycznia 2019

Jasełka dla mieszkańców Boru

Jasełka to zdrobnienie od jasłaarchaicznego dziś słowa oznaczającego żłób lub drabinkę, za którymi kładło się paszę dla bydła. Chcemy pamiętać, że Słowo Wcielone, Syn Boga - Jezus narodził się w stajni i dlatego uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem swoich nauczycieli rok w rok przygotowują "jasełka" dla mieszkańców Boru.

W tym roku "jasełka" odbyły się dnia 13 stycznia. Po wielu godzinach prób, pracą nad dekoracjami i strojami zobaczyliśmy śliczne widowisko. Zaproszeni goście w skupieniu oglądali kolejne sceny i włączali się do śpiewu kolęd. Wsród widzów był również ks. Kazimierz Duraj proboszcz naszej parafii.

Tradycyjnie również nie zabrakło pysznego poczęstunku. Mamy uczniów przygotowały mnóstwo ciasta a uczniowie klasy V upiekli moskole. Przybyli mieszkańcy Boru, a także zaproszone przez dzieci babcie i dziadkowie z innych miejscowości mogli porozmawiać i ncieszyć się wnukami. Na koniec Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Borze Dorota Sikoń podziękowała za trud włożony w przygotowanie "jasełek", za pracę rodziców w zorganizowanie przyjęcia na remizie i strażakom za możliwość kożystania z remizy. Głos zabrał także ks. proboszcz, który zapewnił, że bardzo mu się "jasełka" podobały i wszystkim gratulował.

Relacja: Małgorzata Gacek

Zdjęcia: Małgorzata Gacek