18 czerwca 2019
IV Gminny Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy z elementami ekologii dla klas II i III

7 czerwca 2019r. uczniowie kl.II: Joanna Chrobak, Wiktoria Gołkowska i Filip Kukulak reprezentowali naszą szkołę na IV Gminnym Konkursie Matematyczno - Przyrodniczym z elementami ekologii dla klas II i III organizowanym w tym roku szkolnym przez Maruszynę Dolną.

Zadaniem uczniów było rozwiązanie zestawu zadań przez trzyosobową drużynę wyznaczoną z każdej szkoły.

Pytania konkursowe obejmowały wiedzę i umiejętności zawarte w podstawie programowej edukacji wczesnoszkolnej w zakresie edukacji matematycznej, wiadomości o zwierzętach i roślinach Polski oraz elementy ekologii z najbliższego otoczenia.

Po godzinnych zmaganiach uczniów, komisja konkursowa sprawdziła poprawność rozwiązywanych zadań i podała punktację poszczególnych drużyn. Pan dyrektor Szkoły Podstawowej w Maruszynie Dolnej ogłosił, że wszystkie drużyny zajęły pierwsze miejsce i dlatego każdy uczestnik otrzymał piękną nagrodę rzeczową, co sprawiło radość wszystkim, zarówno dzieciom, jak i opiekunom, którzy również dostali podziękowania oraz niespodzianki od organizatora konkursu.

Relacja: Wioletta Luberda

Zdjęcia: Wioletta Luberda