19 października 2018

Widowisko Dumy i Radości

W dniu 19 października 2018r. uczniowie klasy IV i V wraz z wychowawczynią panią Moniką Mroszczak - Gąsior, reprezentowali SP w Borze w Paradzie Dumy i Radości w Krakowie. Wyjazd został zorganizowany wraz z VI klasą SP w Szaflarach. Uczniowie po przyjeździe do Krakowa udali się na Wawel, gdzie odbyła się msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem metropolity krakowskiego ks. abp. Marka Jędraszewskiego. Po mszy św. uczniowie brali udział korowodzie szkół województwa małopolskiego (droga do Zamku, ul. Grodzka, Rynek Główny, Szewska, Podwale Józefa Piłsudskiego, al. 3 maja, brama główna Parku Jordana (od str. al. 3 maja). W przemarszu uczestniczyły m.in.: orkiestry mundurowe i grupy rekonstrukcyjne. Po dotarciu do parku nastąpiło uroczyste odebranie przemarszu Widowiska Dumy i Radości przez organizatorów, okolicznościowe przemówienia, programy artystyczne. Uczniowie zostali poczęstowani pyszną grochówką, zimnym napojem oraz paczuszką czekoladek i cukierków.

Około godziny 16.00 uczniowie bardzo zmęczeni, ale zarazem zadowoleni udali się do busa i wrócili szczęśliwie do domu.

Relacja Monika Mroszczak-Gąsior

Zdjęcia: Monika Mroszczak-Gąsior