10 września 2018

Narodowe Czytanie - Przedwiośnie

Już po raz trzeci nasza szkoła przystąpiła do akcji "Narodowego Czytania", nad którą patronat honorowy sprawuje para prezydencka. W tym roku czytaliśmy fragment "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Przygotowania do tego dnia rozpoczęły się już w sierpniu rejestracją w systemie, dzięki czemu otrzymaliśmy okolicznościową pieczęć.

Narodowe Czytanie postanowiliśmy w tym roku wzbogacić o część plastyczną. Pani Dominika Sięka-Guzda zapoznała uczniów z fragmentem dzieła Żeromskiego dotyczącym "Szklanych domów", a uczniowie mieli stworzyć na jego podstawie swoją, artystyczną wizję szklanego domu. Pomysłowość i kreatywność uczniów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, powstały niezwykłe i odważne budowle, które można było podziwiać wywieszone na szkolnym korytarzu.

"Narodowe Czytanie" na stałe zagościło w naszym szkolnym kalendarzu imprez i ma szczególny wymiar dla poziomu czytelnictwa, a promowanie go jest naszym nadrzędnym celem.

Relacja: Dominika Sięka-Guzda

Zdjęcia: Wioletta Luberda