09 listopada 2018

Żeby Polska była Polską - 100 rocznica odzyskania niepodległości

Godzina 11:11 dnia 9 listopada pada komenda DO HYMNU. Wszystkie dzieci, nauczyciele i inni pracownicy Szkoły Podstawowej w Borze pełnym głosem śpiewają Hymn Polski. Tak rozpoczęła się akademia upamiętniająca setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Nasi uczniowie zaśpiewali hymn wraz z prawie 5 milionami uczniów, którzy wzięli udział w akcji "Rekord Dla Niepodległej" zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Dzieci z klasy pierwszej pod kierunkiem swojej wychowawczyni zaśpiewały i wyrecytowały soje przywiązanie do Polski, a także pokazały, że znają symbole narodowe. Przez całą akademię przeplatały się filmy patriotyczne z wierszami uczniów, którzy je napisali na konkurs poetycki. Wystąpiła także nasza szkolna orkiestra, która akompaniowała śpiewającym dziewczętom. Akademia zakończyła się odśpiewaniem Roty.

Małgorzata Gacek

Zdjęcia: Wioletta Luberda