07 marca 2018 r

"Szewczyk Dratewka na planie filmowym"

7 marca dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III wzięły udział w Interaktywnym Widowisku Teatralnym pt. "Szewczyk Dratewka na planie filmowym" w wykonaniu Teatru Show w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu.

Uczniowie podczas tego spektaklu poznali nie tylko przygody Szewczyka Dratewki, napisane przez panią Janinę Porazińską, ale przede wszystkim zostali wprowadzeni w tajniki planu filmowego. Zobaczyli jak na planie zdjęciowym pracuje ekipa filmowa: kamerzysta, realizator obrazu, reżyser, kierownik planu, realizator dźwięku, scenarzysta oraz aktorzy. Poprzez zabawę mali widzowie odkryli świat wielkiego ekranu i efektów obrazu oraz dźwięku.

Największą atrakcją były BILETY SZCZĘSCIA, które zostały rozdane wśród najmłodszej publiczności, a upoważniały one do występu na scenie i odegraniu jednej z ról w filmie.

Z niecierpliwością oczekujemy wersji filmowej "Szewczyka Dratewki" w wykonaniu uczniów naszej szkoły, która zostanie nam udostępniona.

Relacja: Wioletta Luberda

Zdjęcia: Halina Gacek