01 grudnia 2017

Spektakl "Wielkie hece w bibliotece"

"Wielkie hece w bibliotece" w wykonaniu Teatru "Moralitet" z Krakowa, obejrzeliśmy dzięki współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Szaflarach a w szczególności dzięki życzliwości Pani Marii Piszczek, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Szaflarach. Spektakl odbył się 1 grudnia 2016 r.

Przepiękna opowieść o odrzuceniu i akceptacji innych takich jacy są rozegrała się w bibliotece. Główną bohaterką była Pani Bibliotekarka, która zastała w swojej bibliotece porozrzucane i poniszczone książki oraz zagubionego Kota Dziwaka, który nie wiedział skąd pochodzi, gdzie mieszka. Na dodatek dokuczali mu i przezywali go inni bohaterowie bajek Tygrysek i Krasnal. Wyśmiewali się z niego, że jest brzydki w różowo - czarne paski, że po prostu jest inny. Pani Bibliotekarka postanowiła nauczyć bohaterów książek i wszystkie dzieci oglądające bajkę prawidłowego zachowania, przypomniała o podstawowych, ale jakże magicznych zwrotach grzecznościowych "PROSZĘ", "DZIĘKUJĘ", "PRZEPRASZAM".

Aktorzy fantastycznie zaangażowali całą publiczność do wspólnej zabawy, dzieci mogły pobrykać z Tygryskiem ale i wykazać się wiedzą na temat różnych bohaterów bajek. Wszyscy śpiewająco odpowiadali na zagadki zadawane przez Tygryska i Panią Bibliotekarkę oraz na pytanie jak należy obchodzić się z książką. Na koniec Krasnal i Tygrysek zmienili swoje postępowanie wobec Kota Dziwaka i pomogli mu odnaleźć bajkę z której pochodził. Okazało się, że Kot Dziwak był bohaterem z bajki pt. "Alicja w krainie czarów".

Bardzo dziękujemy za przepiękne przedstawienie.

Relacja: Halina Gacek

Zdjęcia: Małgorzata Gacek