08 listopada 2017

Śniadanie na dobry początek dnia.

8 LISTOPADA - to już od kilku lat szczególny dzień w życiu Szkoły Podstawowej w Borze. Uczniowie klas 0-III biorą udział w Ogólnopolskiej Akcji "Śniadanie daje moc". To dzień obchodzony w Europie jako "Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania". Tak było również w tym roku. Najmłodsi uczniowie pod okiem swoich wychowawczyń: kl .III - p. Haliny Gacek, kl.I - p. Wioletty Luberda, OP - p. Anny Kalata przygotowywali, a potem spożywali zdrowe, pyszne kanapki. Dzieci z entuzjazmem pracowały tworząc nie tylko zdrowe ale ładne kanapki. Pojawiły się na nich ciekawe kompozycje, obrazki i stworki ułożone ze zdrowych dodatków: pomidorów, ogórków i papryki. Samodzielnie przygotowane drugie śniadanie było nie tylko pracą, było niesamowitą zabawą. Emocje widać było u każdego dziecka. Świadomość, że "potrafię sam zrobić kanapkę" musi budzić fajne uczucie.

Dzieci przygotowywały się do tego dnia poprzez pogadanki, w których nauczycielki wpajały konieczność jedzenia śniadania, uczyły jakie składniki stanowią zdrowe jedzenie, czego unikać by po posiłku dobrze się czuć, mówiły o tym, jak ważne jest aby posiłki były regularne.

W trakcie tworzenia kanapek dzieci przypomniały sobie, że " Śniadanie, to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień". Był to dzień świetnej zabawy i nauki.

Relacja: Anna Kalata


Zdjęcia: Halina Gacek, Anna Kalata i Wioletta Luberda