16 października 2017

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH ORAZ DZIEŃ NAUCZYCIELA W NASZEJ SZKOLE

Dzień 16 października był szczególny dla uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Borze, po pierwsze, dlatego, iż w tym dniu odbyło się ślubowanie klas pierwszych, a po drugie w tym dniu uczniowie okazali swoją wdzięczność za jakże trudną pracę nauczycieli z okazji Dnia Nauczyciela. Uroczystości rozpoczęła pani dyrektor Dorota Sikoń, która przywitała zgromadzonych uczniów, rodziców, nauczycieli następnie oddała scenę najmłodszym uczestnikom, czyli pierwszakom, którzy pod kierunkiem wychowawczyni Wioletty Luberdy przygotowali wyborny program artystyczny. Były wierszyki, piosenki, krótkie scenki rodzajowe z życia pierwszaka, jednak największy aplauz zdobył taniec pierwszaków do melodii Twistigen.Uczniowie w sposób idealny wykonali układ choreograficzny Rock and Rolla. Aby stać się pełnoprawnymi członkami braci szkolnej pierwszaki ślubowały, a następnie pani dyrektor wręczyła im dokument potwierdzający przynależność do społeczności szkolnej, legitymację ucznia Szkoły Podstawowej w Borze.

Po występie najmłodszych uczniów naszej szkoły swój występ rozpoczęły najstarsze klasy, czyli 6 i 7, które zaprezentowały program z okazji Dnia Nauczyciela. Były podziękowania za ciężką pracę, były istotne stwierdzenia, że nauczyciel i uczeń to dwa odmienne bieguny, jednak największym wyzwaniem była rozgrywka przygotowana na wzór programu Ciao Darwin, w której udział wzięli nauczyciele pod duchowym przewodnictwem pani dyrektor oraz uczniowie. Konkurencje sprawdzały różne umiejętności od ćwiczenia pamięci poprzez zdolności artystyczne, po taniec. Początkowo prym wiedli nauczyciele, którzy okazali się świetni w konkurencji wiedzy o szkole oraz rysowaniu, jednak uczniom zwycięstwo przyniosła konkurencja taneczna, w której należało wykonać układ taneczny trzymając łyżkę z piłeczką. Konkurencję tę dla uczniów wytańczyła Oliwia Cisoń pokonując panią od matematyki. Minimalna wygrana uczniów była dla nauczycieli pretekstem do rewanżu w następnym roku.

Zabawę i życzenia dla nauczycieli zakończył koncert szkolnego zespołu muzycznego pod kierunkiem pana Piotra Urzędowskiego, następnie pani dyrektor wręczyła nagrody dla wytrwałych działkowiczów oraz nagrody za pracę dydaktyczno-wychowawczą dla nauczycieli. Po udanych występach wszyscy uczniowie zostali zaproszeni przez rodziców klas pierwszych na poczęstunek.

Relacja: Dominika Sięka Guzda

Zdjęcia: Małgorzata Gacek,