17 kwietnia 2018

II Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Dziecięcej o tematyce patriotycznej

Wiersze patriotyczne recytowane przez najmłodszych

GCKPiT

Uczniowie z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Borze wzięli udział w II Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Dziecięcej o tematyce patriotycznej, który odbył się w dniu 17.04.2018r. w Gminnym Przedszkolu w Szaflarach. Celem konkursu było wytworzenie emocjonalnego stosunku do wartości kulturowych, dorobku kultury narodowej, upowszechnianie piękna mowy ojczystej, rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, odkrywanie uzdolnień artystycznych dzieci, pobudzanie aktywności twórczej, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Konkurs przebiegał w czterech kategoriach wiekowych: 3- latki, 4- latki, 5- latki, 6- latki. Naszą szkołę reprezentowało troje dzieci, przygotowanych przez p. Annę Kalata:
6- latki Amelia Łysoń oraz Jakub Bafia
4- latek Krzysztof Cisoń
Dzieci prezentowały utwory: Joanny Białobrzeskiej, Wandy Chotomskiej oraz Czesława Janczarskiego. Krzysztof Cisoń zdobył I miejsce w kategorii wiekowej 4- latków. Gratulujemy Krzysiowi, życzymy sukcesów w innych konkursach. Gratulujemy także Amelce i Kubie, że zdobyli się na odwagę wystąpienia przed liczną publicznością i komisją oceniająca. Zachęcamy wszystkie dzieci do brania udziału w konkursach recytatorskich.

Relacja: Anna Kalata

Zdjęcia: Anna Kalata,