18 kwietnia 2018 r

KOlEJOWA REWOLUCJA NA PODHALAŃSKICH TORACH

27 kwietnia rusza Podhalańska Kolej Regionalna dowożąca pasażerów na trasie Nowy Targ-Zakopane, ten nowoczesny skład wyposażony w bezprzewodowy Internet i klimatyzację, kursować będzie co godzinę.

Uczniowie klasy 6 i 7 naszej szkoły dnia 21 kwietnia wzięli udział w inauguracji tego przedsięwzięcia i o godzinie 11:04 wyruszyliśmy nowoczesnym pociągiem z Szaflar do Zakopanego. Podróż trwała 24 minuty w komfortowych warunkach z słodyczami i występami zespołów regionalnych. Po przyjeździe do Zakopanego zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i ruszyliśmy do lodziarni, aby się ochłodzić pysznymi lodami, ponieważ pogoda była letnia i żar lał się z nieba. W drodze powrotnej podziwialiśmy występy zespołu regionalnego z Białego Dunajca oraz oglądaliśmy widoki.

Relacja: Dominika Sięka Guzda

Zdjęcia: Dominika Sięka Guzda