09 grudnia 2017LUBIĘ LUDZI - SZLACHETNA PACZKA…

Już po raz drugi uczniowie, rodzice, nauczyciele naszej szkoły wspierali akcję, której pomysłodawcą jest ksiądz Jacek Stryczek noszącą nazwę Szlachetna Paczka.

SZLACHETNA PACZKA jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.

Już 18 listopada z bazy rodzin wybraliśmy tę, której chcieliśmy pomóc w tym roku, po zapoznaniu się z historią rodziny i listą potrzeb zorganizowaliśmy w naszej szkole zbiórkę potrzebnych produktów. Do 8 grudnia pudełka zapełniały się zeszytami, produktami spożywczymi i chemią, na koniec rodzice dokupili potrzebne ubrania, koce, pościel. Dzięki niezwykłej ofiarności ludzi dobrego serca udało nam się uzbierać piętnaście pudeł z różną zawartością. Wśród nich znalazła się kuchenka mikrofalowa podarowana przez jednego z darczyńców. Paczki zapakowaliśmy w ozdobny papier i 9 grudnia przekazaliśmy do sztabu SZLACHETNEJ PACZKI mieszczącego się w salkach katechetycznych, przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu. Stamtąd były przewożone do rodzin. Dodatkowo akcję wspierały nasze uczennice Karolina Niemiec i Maria Milan, które zgłosiły się, jako wolontariuszki i przez cały dzień pomagały w sztabie SZLACHETNEJ PACZKI. Dziękujemy wszystkim tym, dla których liczy się człowiek, a pomoc niesiona bliźniemu jest naturalnym odruchem przynoszącym radość i satysfakcję.

Zapraszamy do udziału w akcji za rok.

Relacja: Dominika Sięka Guzda

Zdjęcia: Dominika Sięka Guzda