09-11 lutego 2018

XII Warsztaty Gospel w Sieprawiu

Gospel czyli Dora Nowina (nazwa pochodzi od staroangielskich słów god spell - dobra nowina) to rodzaj chrześcijańskiej muzyki mającej swój początek w wieku XIX wśród czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych Ameryki.

W dniach 9-11 lutego 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Borze wzięli udział w warsztatach muzycznych Gospel, które od lat organizuje Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sieprawiu. Wyjazd na warsztaty zorganizowało Stowarzyszenie "Dla Rozwoju Gminy Szaflary" w ramach projektu "Ogólnorozwojowy maraton - śpiew, taniec, sport", współfinansowanego ze środków Gminy Szaflary. .

Zajęcia te odbyły się w Sieprawiu i przepełnione były niesamowitą energią, którą emanowali prowadzący: Colin Vassell - międzynarodowy instruktor śpiewu, dyrektor chóru i wokalista muzyki Gospel oraz Colin Williams - wokalista, tekściarz i aranżer

Podczas intensywnych prób instruktorzy starali się wydobyć z każdego (a było ok.280 osób) jak najlepszy głos. Głównym celem, było jednak uwielbianie Boga poprzez śpiew.

W ten sposób udało się przygotować 9 utworów muzycznych, które zostały zaprezentowane przed publicznością zebraną na koncercie finałowym. Wspaniałej atmosfery towarzyszącej wszystkim uczestnikom nie sposób opisać. Na wielkiej scenie, z zespołem zawodowych muzyków, w świetle reflektorów i kamer, uczeń czuł się mistrzem.

Relacja: Wioletta Luberda

Relacja GCKPiT