19 grudnia 2017

Podsumowanie konkursu "Święta Bożego Narodzenia w mojej rodzinie"

Spośród wielu tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia można wymienić ubieranie choinki. Zwyczaj ten do Polski przenieśli niemieccy protestanci na przełomie XVIII i XIX wieku. Obecnie można kupić przepiękne ozdoby, ale ciągle jeszcze wykonuje się ozdoby samodzielnie i one mają niepowtarzalny urok.

Wielu uczniów, którzy złożyli swoją pracę na konkurs "Święta Bożego Narodzenia w mojej rodzinie" organizowanego przez Szkołę Podstawową w Borze oraz Gminę Szaflary, Gminne Centrum i Parafię Św. Andrzeja Apostoła wybrało temat ubierania choinki. Oczywiście uczestnicy konkursu wybierali też inne tematy np. wigilia, pasterka, kolędowanie itd. Na konkurs wpłynęło 166 pięknych prac. Komisja w składzie Monika Mroszczak-Gąsior, Monika Jędrol i Jadwiga Jurkowska oceniła prace biorąc pod uwagę zgodność z tematem, samodzielność wykonania, estetykę i pomysłowość. Nagrodzono i wyróżniono 43 prace.

W dniu 19 grudnia 2017 r. odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród. Uczestnicy obejrzeli piękne przedstawienie, które przygotowała z uczniami s. Renata Janeczko. Opowiadało ono o chłopcu, który wybrał się do Betlejem aby podarować Jezuskowi swoje dary. W czasie wędrówki jednak rozdał przygotowane prezenty ludziom bardzo potrzebującym. Mocno zmartwiony dotarł do Betlejem i wtedy okazało się, że jego czyny były najlepszym darem. Dzieci wspaniale zagrały swoje role, ale na szczególne wyróżnienie zasługuje gra Wiktora Milaniaka, siedmiolatka, który zagrał wędrującego chłopca. Występ zakończył się koncertem kolęd pod kierownictwem Pana Piotra Urzędowskiego.

Nagrody ufundowane przez Gminę Szaflary oraz Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach, w imieniu organizatorów wręczyła Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Borze Dorota Sikoń i przedstawicielki Gminnego Centrum. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy, zachęcamy do udziału za rok.

Relacja: Gacek Małgorzata

Zdjęcia: Bożene Bąk