14 listopada 2017

Lekcja biblioteczna.

Uczniowie trzeciej klasy w dniu 14 listopada udali się z wizytą do Gminnej Biblioteki Publicznej w Szaflarach. Wynikała ona z projektu pt. "Świat lektur jest ciekawy", który realizuje w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzieci dowiedziały się jak funkcjonuje biblioteka publiczna, odkrywały na jakie działy zostały podzielone książki. Przechodząc przez poszczególne pomieszczenia, najdłużej zatrzymały się w kąciku dla dzieci, gdzie mogły znaleźć swoje ulubione bajki. Miały też okazje podzielić się wrażeniami na temat ostatnio przeczytanej lektury "Oto jest Kasia" i dokonać oceny postępowania głównej bohaterki. Następnie pracowały na komputerach i odnajdywały w katalogach on-line różne interesujące je pozycje książkowe.

Bardzo dziękujemy pani kierownik biblioteki, pani Mari Piszczek za serdeczne przyjęcie nas w swoim zaczarowanym świecie książek. Dziękujemy też mamom, pani Małgorzacie Cisoń i pani Joannie Zarębczan, które nas zawiozły i przywiozły z Szaflar.

Relacja: Halina Gacek

Zdjęcia: Halina Gacek